Ogłoszenie

Bardzo proszę o pisanie nawet jeśli się jest żeby zobaczyć czy jest coś nowego. To i tak piszcie. OK?!

#1 Dzisiaj

Hiszpania

Użytkownik

Zarejestrowany:
Posty: 92
Punktów :   

Wigilia

Wigilia aktywna od 23.12.2011


Fusososososososo~!

Offline

 

#2 Dzisiaj

 USA

Administrator

37991370
Skąd: Waszyngton,USA
Zarejestrowany:
Posty: 1340
Punktów :   10 

Re: Wigilia

HA!HA!HA!
UPIEC TORT SPAIN?!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


HAHAHA!!! I'M A HERO!!!!
HA!HA!HA!
--------------
Jak piszecie na moje GG to proszę przedstawić się po nazwie postaci która piszecie.

Offline

 

#3 Dzisiaj

Hiszpania

Użytkownik

Zarejestrowany:
Posty: 92
Punktów :   

Re: Wigilia

Dobrze, a może jeszcze keks ?


Fusososososososo~!

Offline

 

#4 Dzisiaj

 USA

Administrator

37991370
Skąd: Waszyngton,USA
Zarejestrowany:
Posty: 1340
Punktów :   10 

Re: Wigilia

<myśli o dziwo> Można... O przyniosę Choinkę! W końcu u mnie jest ich najwięcej na święta i są największe! HA!HA!HA!


HAHAHA!!! I'M A HERO!!!!
HA!HA!HA!
--------------
Jak piszecie na moje GG to proszę przedstawić się po nazwie postaci która piszecie.

Offline

 

#5 Dzisiaj

Hiszpania

Użytkownik

Zarejestrowany:
Posty: 92
Punktów :   

Re: Wigilia

Oki !


Fusososososososo~!

Offline

 

#6 Dzisiaj

 USA

Administrator

37991370
Skąd: Waszyngton,USA
Zarejestrowany:
Posty: 1340
Punktów :   10 

Re: Wigilia

HA!HA!HA!
A jak u ciebie obchodzi się Boże narodzenie?


HAHAHA!!! I'M A HERO!!!!
HA!HA!HA!
--------------
Jak piszecie na moje GG to proszę przedstawić się po nazwie postaci która piszecie.

Offline

 

#7 Dzisiaj

Hiszpania

Użytkownik

Zarejestrowany:
Posty: 92
Punktów :   

Re: Wigilia

W hiszpanii święta Bożego Narodzenia, czyli Navidades różnią się nieco od tych obchodzonych w Polsce. Hiszpańskie Navidades "zaczynają" się już 22 grudnia. Tego samego dnia zaraz z rana odbywa się w Madrycie losowanie bardzo popularnej loterii. Prawie wszyscy kupują losy, aby wziąśc w niej udział. Można wygrać sporo pieniędzy. Wygrywające numery są wyśpiewywane przez dzieci z madryckiej szkoły dla sierot San Ildefonso.

Prawdziwy początek Świąt Bożego Narodzenia to oczywiście Wigilia, czyli Nochebuena, 24 grudnia. Tego dnia spożywa się kolację w towarzystwie rodziny, a potem można udać się na Pasterkę, czyli la Misa de Gallo. Nie jest to jednak dzień prezentów w hiszpanii te z reguły daje się dzieciom 6 grudnia.

28 grudnia to w Hiszpani kolejny niezwykły dzień, dzień Świętych Niewiniątek, czyli Santos Inocentes. Jak głosi legenda, tego dnia król Herod rozkazał zabić wszystkie nowo narodzone dzieci, aby wśród nich zgładzić Jezusa. Nie jest to jednak święto religijne. W hiszpanii tego dnia wszyscy robią sobie żarty. Podobnie jak w Polsce 1 Kwietnia.

Ostatni dzień roku w Hiszpani to Nochevieja ( "Stara Noc" ) późnym wieczorem telewizja transmituje obraz zegara Madryckiego z placu Puerta del Sol. Około północy wszyscy gromadzą się przed telewizorem, a mieszkańcy Madrytu oczywiście na placu Puerta del Sol. Każdy posiada talerzyk z 12 winogronami. Należy spożyć winogrona w rytmie dwunastu kolejnych uderzeń zegara. ten komu się to uda, będzie miał szczęście przez cały nadchodzący Nowy Rok.

Nowy rok obchodzony jest podobnie jak w Polsce jako święto, niema jednak żadnych szczególnych zwyczajów z nim związanych.

Zajęcia w szkołach i na wyższych uczelniach zaczynają się dopiero 7 stycznia, bo w Hiszpani świętuje się dzień trzech Króli, czyli Reyes Magos, 6 stycznia. Jest to dzień niezwykły, zwłaszcza dla dzieci. W dniu 5 stycznia wieczorem wszystkie hiszpańskie dzieci wystawiają swoje buty, aby trzej Królowie zostawili w nich prezenty.

Ponadto....

Boże Narodzenie w Hiszpanii ma swoje "odmiany` w zależności od regionu i jego tradycji. Dla wszystkich jednak są to bardzo rodzinne święta z wigilijną kolacją i żłobkiem (jak w Polsce choinka, tak w Hiszpanii w każdym domu jest żłobek, przy którym gromadzą się domownicy i śpiewają kolędy). Do najczęściej spotykanych na stołach potraw zaliczyć można: owoce morza, karczochy, zupę migdałową, ryby, indyka i pieczone jagnię. Kolacja wigilijna nie może się odbyć bez szampana, marcepana i turronów (słodycze bożonarodzeniowe z miodu i migdałów).

Zwyczajem regionalnym w hiszpańskiej Galicji jest rozpalanie ognisk w noc Bożego Narodzenia, by błąkające się dusze grzeszników nie marzły. W Andaluzji świętowanie ma charakter hucznych kawalkad i zabaw ulicznych. Górskie osady Nawarry mają zwyczaj zwany "bożonarodzeniowym pniem" - jesienią mężczyźni ściągają z gór wielki pień, którego pod domem wyczekują kobiety i dzieci; w noc wigilijną umieszcza się go w kominku lub piecu i podpala, a następnie wkłada do niego małe kawałki drewna, wymieniając imiona: Boga, postaci z szopki, domowników, bliskich, zmarłych, żebraków, biedaków i więźniów. Prezenty dzieciom przynoszą dopiero Trzej Królowie.


Fusososososososo~!

Offline

 

#8 Dzisiaj

 USA

Administrator

37991370
Skąd: Waszyngton,USA
Zarejestrowany:
Posty: 1340
Punktów :   10 

Re: Wigilia

>>> Głowa mnie boli od czytania tego. Serio na Santosie pomieszało mi się i nie rozumiem już nic<<<


HAHAHA!!! I'M A HERO!!!!
HA!HA!HA!
--------------
Jak piszecie na moje GG to proszę przedstawić się po nazwie postaci która piszecie.

Offline

 

#9 Dzisiaj

 USA

Administrator

37991370
Skąd: Waszyngton,USA
Zarejestrowany:
Posty: 1340
Punktów :   10 

Re: Wigilia

A Francja upija świętego mikołaja...


HAHAHA!!! I'M A HERO!!!!
HA!HA!HA!
--------------
Jak piszecie na moje GG to proszę przedstawić się po nazwie postaci która piszecie.

Offline

 

#10 Dzisiaj

 Francja

Moderator

Skąd: Paryż, Francja
Zarejestrowany:
Posty: 243
Punktów :   

Re: Wigilia

Zaraz upiję ciebie!
A tak przy okazji... Dlaczego tak często rozmawiasz o mnie z innymi? Czyżbym ci się podobał~?

Offline

 

#11 Dzisiaj

 USA

Administrator

37991370
Skąd: Waszyngton,USA
Zarejestrowany:
Posty: 1340
Punktów :   10 

Re: Wigilia

Chyba śnisz. Po prostu plotkuje o tobie France!! W tym roku nie upijaj Mikołaja jasne! W końcu może go policja złapać.


HAHAHA!!! I'M A HERO!!!!
HA!HA!HA!
--------------
Jak piszecie na moje GG to proszę przedstawić się po nazwie postaci która piszecie.

Offline

 

#12 Dzisiaj

 Francja

Moderator

Skąd: Paryż, Francja
Zarejestrowany:
Posty: 243
Punktów :   

Re: Wigilia

A jaka to dla ciebie różnica? I tak nie dostaniesz od niego żadnego prezentu. To ja jestem od odwiedzania niegrzecznych dzieci~ Honhonhonhon~

Offline

 

#13 Dzisiaj

 USA

Administrator

37991370
Skąd: Waszyngton,USA
Zarejestrowany:
Posty: 1340
Punktów :   10 

Re: Wigilia

Ale ja byłem grzeczny!!!! <płacze i i jest załamany> Nie chcę aby Francja do mnie do domu przyszedł... No tak mam system anty włamaniowy:D<poprawiony humor>


HAHAHA!!! I'M A HERO!!!!
HA!HA!HA!
--------------
Jak piszecie na moje GG to proszę przedstawić się po nazwie postaci która piszecie.

Offline

 

#14 Dzisiaj

 Francja

Moderator

Skąd: Paryż, Francja
Zarejestrowany:
Posty: 243
Punktów :   

Re: Wigilia

Byle system antywłamaniowy mnie nie zatrzyma! Chociaż jest jeden prezent od Mikołaja jaki możesz dostać. To rózga. Możemy jej użyć kiedy odwiedzę cię w noc Wigilijną~

Offline

 

#15 Dzisiaj

 USA

Administrator

37991370
Skąd: Waszyngton,USA
Zarejestrowany:
Posty: 1340
Punktów :   10 

Re: Wigilia

Na tobie? Z chęcią! Jak wtedy walnąć ciebie? W wieże Eiffla? W głowę? A może w brzuch?


HAHAHA!!! I'M A HERO!!!!
HA!HA!HA!
--------------
Jak piszecie na moje GG to proszę przedstawić się po nazwie postaci która piszecie.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.42gdh.pun.pl www.energetkapkmech.pun.pl www.poekomny.pun.pl www.ligaf1mania08.pun.pl www.hkh.pun.pl